Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2011

Ισόπαλος ο Παναιγιάλειος με τον Πανηλειακό

Ισόπαλο 0-0 έληξε το φιλικό του Πανηλειακού με τον Παναιγιάλειο, σήμερα Σάββατο στο Δημοτικό στάδιο Πύργου.

Οι "ερυθρόλευκοι" ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα, παρότι είχαν εδαφική υπεροχή. Στο πρώτο 25λεπτο δεν απείλησαν τους φιλοξενούμενους που είχαν δυο καλές στιγμές στο 26' και στο 27' με τον Μαντά.

Η κλασικότερη ευκαιρία του αγώνα έγινε στο 41' όταν μετά από μπαλιά του Γήττα ο Κρυστάλης στόπαρε τη μπάλα με το στήθος, βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων αλλά το πλασέ του μπλοκαρίστηκε από τον Κοντόγιωργα.

Στο β' μέρος έγιναν πολλές αλλαγές και από τις δυο ομάδες, με αποτέλεσμα να πέσει λίγο η ένταση του αγώνα αλλά όχι ο ρυθμός που έγινε μάλλον πιο γρήγορος. Στο δεύτερο ημίχρονο μόνο ο Πανηλειακός είχε καλές στιγμές, με τον Θωνιάτη στο 69' με την κεφαλιά του να καταλήγει λίγο άουτ και στον Καφαντάρη στο 75' με την κεφαλιά του να αποκρούεται από τον Μπαλτιμά, που είχε περάσει στη θέση του Κοντόγιωργα.