Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2011

Πανηλειακός - Αχαϊκή 3-1

Άλλη μια φιλική νίκη πέτυχε ο Πανηλειακός. Eπικράτησε με 3-1 της Αχαϊκής παίζοντας και πάλι όμορφο ποδόσφαιρο, δημιουργώντας ευκαιρίες και πετυχαίνοντας πανέμορφα γκολ.

H απόδοση της ομάδας του Πύργου ήταν πολύ καλή ιδιαίτερα στο β' μέρος, όπου έπαιξαν οι περισσότεροι παίκτες που πιστεύουμε ότι θα αποτελέσουν τους βασικούς του Σωτήρη Αντωνίου.

Το σκορ άνοιξε στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τομαράς με μακρινό σουτ (υπέροχο γκολ) και το 2-0 έκανε στο β' ημίχρονο ο Κρυστάλλης μετά από σέντρα-ασίστ του Ταφαρλή. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 για να σκοράρει και πάλι ο Πανηλειακός με τέρμα... καρμπόν όπως το δεύτερο γκολ.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ:Καπετανάκης,Κάλφας,Κολόκας,Σωτηρόπουλος,Τριγάζης,Βατσής,Μπραβός,Τομαράς,Πλαστουργός,Καφαντάρης,Νικολόπουλος.

Στο Β' αγωνίστηκαν Λαμπρόπουλος,Λώττας,Μανιάτης,Θωνιάτης,Κρυστάλλης,Ακπαρίδης,Ταφαρλής,Δημόπουλος,Κυριακίδης.

ΑΧΑΪΚΗ:Καλλιακμάνης,Νιφορόπουλος,Αναγνώστου,Ξένος,Νιφόρας,Νικολακόπουλος,Καζάντζης,Φίλιππας,Μπεκίρης, Δημητρακόπουλος ,Σπανός
Στο Β' αγωνίστηκαν Νιφόρας Γ. ,Ανδριέλος,Μπουρδανιώτης,Τραχάνης,Ρηγόπουλος,Γερασιμόπουλος,Παπαδημητρίου,Λαζανάς.